Kunnan luottamustoimet

KUNNANHALLITUS

 

Kunnanhallituksen varsinainen jäsen           Henkilökohtainen varajäsen

Jukka Leppäniemi, puheenjohtaja                               Anneli Koivu

Sakari Tamsi                                                                     Toni Nevanperä

Minna-Liisa Tuisku                                                         Marja-Leena Paakkunainen

 

Valtuuston puheenjohtajisto

Simo Rinta-Uppa valtuuston 1. vpj

 

TEUVAN KUNNAN LAUTAKUNNAT

 

Kunnanvaltuuston vaalilautakunta

Minna-Liisa Tuisku

Tarkastuslautakunta

Simo Rinta-Uppa                                           Kari Simpura, varajäsen

Keskusvaalilautakunta

Ulla Tuovila                                                     Raija Lehto varaj., Päivi Birling varaj.

Varhaiskasvatus- ja koulutuslautakunta

Kari Simpura (vpj.)                                       Martti Filppula, varajäsen

Satu Tamsi                                                      Kaisu Viljanmaa, varajäsen

Sakari Tamsi                                                  Marja-Leena Paakkunainen, varajäsen

Tekninen lautakunta

Juhani Heikkilä (kd.) (pj.)                          Marja-Leena Paakkunainen, varajäsen

Seija Salo                                                        Raija Wideroos, varajäsen

Jaana Kokkinen                                             Toni Nevanperä, varajäsen

Rakennuslautakunta

Simo Rinta-Uppa (pj.)                                  Ilmo Uusitalo, varajäsen

Marja-Leena Paakkunainen                        Jaana Kokkinen, varajäsen

Toni Nevanperä                                             Harri Tamsi, varajäsen

Vapaa-ajan lautakunta

Marika Heikkilä  (kd.)                                  Jari Halkola (kd.), varajäsen

Veikko Viljanmaa                                          Heidi Kaleva, varajäsen

Anneli Koivu                                                   Cami Ravi-Pietilä, varajäsen

Tulevaisuuslautakunta

Kalevi Luopa                                                   Risto Lähteenmäki, varajäsen

Martti Filppula                                               Kaisu Viljanmaa, varajäsen

Heidi Kaleva                                                    Noora Tamsi, varajäsen

Jätelautakunta

Veikko Viljanmaa, varajäsen

 

KOULUJEN JOHTOKUNNAT

 

Perälän koulun johtokunta

Kittilä Hannu, jäsen             Talvitie Mervi, varajäsen

Äystön koulun johtokunta

Tamsi Satu, pj                         Ravi-Pietilä Carmila, varajäsen

Yhtenäiskoulun ja lukion johtokunta

Rintala Harri                           Mäntymäki Minna, varajäsen

Korpela Arto                            Heikkilä Ville, varajäsen

Viljanmaa Anna-Kaisa           Ekola Anita, varajäsen

 

 

KUNNAN JA VALTION YHTEISTYÖELIMET

 

Käräjäoikeuden lautamiehet

Yrjö Nevanperä

Kiinteistötoimitusten uskotut miehet

Pauli Tamsi, Seppo Riippi, Antti Nevanperä, Päivi Birling

Poliisin neuvottelukunta

Jukka Leppäniemi

 

KUNTIEN YHTEISTOIMIELIMET

 

Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiirin kuntayhtymä, yhtymävaltuusto

Antti Koivu

Eskoon sosiaalipalvelujen kuntayhtymä, yhtymävaltuusto

Minna-Liisa Tuisku

Suupohjan koulutuskuntayhtymä, yhtymävaltuusto

Erkki Nevanperä, jäsen              Anneli Koivu, varajäsen

Suupohjan elinkeinotoimen kuntayhtymä, yhtymävaltuusto

Jorma Saarikoski, jäsen             Ulla Jaronen, varajäsen

Suupohjan elinkeinotoimen kuntayhtymä, hallitus

Marja-Leena Paakkunainen       Ulla Jaronen, varajäsen

Yhteistoimintalautakunta

Jorma Saarikoski, jäsen            Minna-Liisa Tuisku, varajäsen

LLKY johtokunta

Minna-Liisa Tuisku, jäsen          Jukka Leppäniemi, varajäsen

EDUSTAJAT ETELÄ-POHJANMAAN MAAKUNTAPÄIVILLE

Jukka Leppäniemi,                       Sakari Tamsi, varalla